Daugavpils cietokšņa restaurācija

Apraksts

Daugavpils cietoksnis, sākotnēji uzcelts 19. gadsimta sākumā, ietver Inženieru arsenālu, Šaujampulvera noliktavu un 7. bastionu – fortifikācijas objektus, kas izceļ vietas vēsturisko nozīmīgumu. Pēc gadu desmitiem ilgas pamestības restaurācijas process, kas tika uzsākts 2014. gadā, bija vērsts uz cietokšņa oriģinālā stāvokļa uzticamu atjaunošanu. Līdzsvarojot nepieciešamību ievērot mūsdienu būvnormatīvus, vienlaikus saglabājot vēsturisko estētiku, lietotāju drošību un vides pieejamību, bija galvenais izaicinājums. DEREX atbildība šajā projektā bija apgaismojuma un HVAC sistēmas.

Energoefektīvs apgaismojums: 

Visās telpās ir uzstādīti punktveida LED gaismekļi, nodrošinot efektīvus un maz enerģijas patērējošus apgaismojuma risinājumus. Izmantojot LED gaismekļus visā cietoksnī, projekts ievērojami samazina enerģijas patēriņu apgaismojumam, veicinot kopējo energoefektivitāti.

Inovatīva apkures sistēma: 

7. bastionā uzstādītās grīdlīstes ar apsildi, kas iegādātas no Itālijas ražotāja, vēl vairāk palielina energoefektivitāti. Šīs grīdlīstes nodrošina efektīvu siltuma un komforta sadali mērķtiecīgāk.

Detaļas

2022

Daugavpils, Latvia

Zelta medaļa TITAN Property Awards 2022 kategorijā "Restaurācija"

Grand Prix Latvijas Gada Būvniecība 2022

3. vieta kategorijā "Ilgtspējīgākā ainavu arhitektūra" konkursā "Ilgtspējīga attīstība arhitektūrā, būvniecībā un dizainā 2022"

Sazinieties ar mums

Uzziniet, kā mēs varam pielāgot risinājumus, kas atbilst jūsu būvprojekta vajadzībām. Sazinieties ar mums, lai saņemtu ekspertu konsultācijas.