Pirmā peldošā saules enerģijas stacija Baltijas reģionāasdasd

Apraksts

DEREX, pieredzējis uzņēmums atjaunojamās enerģijas jomā, ir izstrādājis un uzstādījis pirmo peldošo saules enerģijas staciju Baltijas valstīs ar jaudu 2,1 MW. Peldošās stacijas galvenā īpašība ir tās izturība pret Baltijas laika apstākļiem: stacija jau ir pierādījusi savu efektivitāti temperatūrās līdz -22°C.

Peldošās sistēmas dizainu izstrādājusi Sungrow. Saules moduļus ražo RECOM Technologies.

  • Stacija ar jaudu 2,1 MW nodrošinās nepieciešamo enerģiju pilnai notekūdeņu attīrīšanas iekārtas “Sloka” (“Jūrmalas ūdens” ūdensapgādes uzņēmums) darbībai. 
  • 3,820 bezrāmja divpusējie stikla moduļi, katrs ar jaudu 550 W, izmērs 1,7х1,3 m. 
  • Projekts paredz samazināt oglekļa dioksīda emisijas par 231,657 tonnām gadā.

Kāpēc mēs izvēlējāmies izvietot saules staciju uz ūdens? 

Lēmums tika pieņemts, ņemot vērā tehnisko un energoefektivitāti, kā arī Jūrmalas ainavas īpatnības. Pilsētas teritorija lielākoties ir pārklāta ar dabas teritorijām (64%), un tajā ir rezerves un aizsargājamās zonas (16%) ar retu floru un faunu. Tā kā zemes trūkuma dēļ nebija pieejama cita piemērota vieta, saules stacijas uzstādīšanai tika izvēlēts neizmantots dīķis Slokas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas rietumu daļā.

Kādas ir priekšrocības? 

  • Dabiskā dzesēšanas ietekme no ūdens palīdz stacijai uzturēt stabilu temperatūru pat karstā laikā. 
  • Divpusējie (bifacial) paneļi, kas izgatavoti no dubultā stikla, nodrošina vēl augstāku stacijas veiktspēju, uztverot saules enerģiju tieši un absorbējot gaismas atspīdumu no ūdens virsmas. 
  • Saules elektrostacija pasargā ūdenstilpi no pārmērīgas aizaugšanas un baktēriju izplatības. 
  • Klients ietaupa naudu, jo nav jāmaksā zemes nodokļi vai īres maksa par teritoriju.

Pateicoties DEREX īpaši izstrādātiem risinājumiem, sistēma ir izturīga pret sāli, miglu, sniegu un ledu — tipiskiem nokrišņiem Latvijas klimatā —, kā arī pret amonjaka un sērūdeņraža ietekmi uz stacijas materiāliem un aprīkojumu.

Detalizēti

2023

Jūrmala, Latvija

2. vieta kategorijā "Infrastruktūra" Latvijas Gada Būvniecība 2023

Sazinieties ar mums

Uzziniet, kā mēs varam pielāgot risinājumus, kas atbilst jūsu būvprojekta vajadzībām. Sazinieties ar mums, lai saņemtu ekspertu konsultācijas.